Podle amerických směrnic bychom měli denně vypít alespoň tři šálky mléka denně. Lepší zdroj vápníku a vitaminů skupiny B totiž najdeme jen stěží… Nejnovější gastro-trend ale tuto teorii ještě „vylepšuje“. Když totiž mléko, tak jedině „syrové“.
Z nedávných průzkumů vyplynulo, že si tuto variantu mléka jen ve Spojených státech dopřává každý týden 3,2 milionu osob. Vyznavači novou vlnu označují za „renesanci raw mléka“, která díky zachování probiotik a vitaminů může zabránit rozvoji astmatu nebo eliminovat střevní onemocnění.