RF HOBBY, s. r. o.
Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10
IČO: 26155672

Vydavatelství RF HOBBY s. r. o. bylo založeno v roce 1998 a v současné době v České republice vydává více než 60 tištěných titulů, čímž se řadí mezi nejvýznamnější vydavatelství na českém trhu. Od roku 2004 naše společnost expanduje i do zahraničí. V Maďarsku a Polsku v současnosti vychází 11 časopisů RF HOBBY.

RF HOBBY, s. r. o.
Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10
IČO: 26155672

Vydavatelství RF HOBBY s. r. o. bylo založeno v roce 1998 a v současné době v České republice vydává více než 60 tištěných titulů, čímž se řadí mezi nejvýznamnější vydavatelství na českém trhu. Od roku 2004 naše společnost expanduje i do zahraničí. V Maďarsku a Polsku v současnosti vychází 11 časopisů RF HOBBY.

HISTORIE VYDAVATELSTVÍ

2023

V rámci edice TOP 100 jsme vydali dva tituly „Dveře budoucnosti dokořán“ a „Převratné technologie, které změnily svět“, které se setkaly s velkým ohlasem u našich obchodních partnerů. Už třetí rok po sobě jsme v září uvedli na trh uhlíkově neutrální vydání měsíčníku 21. století, a to při příležitosti Mezinárodního dne ochrany ozonové vrstvy. Ekologicky udržitelné vydání je na recyklovaném a CO2 neutrálním papíru. Také v roce 2023 docházelo k redesignu našich webu a vzniku těch nových. Na sklonku roku jsme spustili zbrusu nový web historyplus.cz.

2022

Nové časopisy jsme začali uvádět na trh už v únoru. A to rovnou dva nové měsíčníky! Nejprve to byl MŮJ ČAS NA KAFÍČKO – PRO VAŠE HOBBY A VOLNÝ ČAS a potom KRIMI PŘÍBĚHY & NAPĚTÍ. Segment knihovniček jsme následně rozšířili o tři nové tituly: VELKÝ PRŮVODCE MAGIE PRO ŽENY, 375 SKVĚLÝCH RAD PRO ZAČÍNAJÍCÍ I ZKUŠENÉ ZAHRÁDKÁŘE a na podzim k tomu ještě přibyla unikátní knihovnička PRŮVODCE ČESKOU KOSMETIKOU. Samozřejmě jsme rozvíjeli i naše webové projekty. Zásadním krokem bylo vytvoření prémiového obsahu jedinečného webu o záhadách EnigmaPlus.cz.

2021

Rok 2021 byl v počtu našich nových časopisů rekordní. V červnu jsme vydali dva nové časopisy pro děti – ŠIKULKOVU ENCYKLOPEDII a ŠIKULKOVY DESKOVÉ A KARETNÍ HRY. Ve stejném měsíci je doplnil ještě časopis NEJVĚTŠÍ OTAZNÍKY ČESKÉ HISTORIE.

Další novinky přineslo září, kdy vyšla publikace ke světové výstavě průmyslu a kultury EXPO v Dubaji. Obsažná publikace byla ucelenou přehlídkou všeho, co Češi umí, dokážou a čím ve světě vynikají. Přípravy na Vánoce odstartoval VÁNOČNÍ RECEPTÁŘ PLNÝ CHUTÍ, který se v prodejnách objevil 23. září. Na začátku října jej doplnil titul ZDRAVÍ A PÉČE O TĚLO I DUŠI a 1. listopadu vyšel časopis NEJVĚTŠÍ HVĚZDY, KTERÉ NÁS LETOS OPUSTILY.

Pestrost nových titulů podtrhly i tři nové křížovkářské magazíny KŘÍŽOVKY NA KAŽDÝ DEN, ČÍSELNÉ KŘÍŽOVKY A KŘÍŽOVKY S HUMOREM.

2020

V červenci vyšlo první číslo měsíčníku MŮJ ČAS NA KAFÍČKO PRO ŽENY, kterým jsme rozšířili segment časopisů pro ženy. Na úspěšnou monografii BOŽSKÝ KAREL – SRDCE NEHASNOU, LEGENDY NEKONČÍ jsme navázali dalšími tituly naší Knižní edice: AUTEM PO EVROPĚ, NEJTAJEMNĚJŠÍ MÍSTA SVĚTA, 50 NEJVĚTŠÍCH PANOVNÍKŮ EVROPY, VELKÁ KNIHA ZÁHAD, MOCNÉ BYLINKY a PŘELOMOVÉ UDÁLOSTI ČESKÝCH DĚJIN.

Součástí knižní edice je také nová řada exkluzivních kuchařek, kterou každé čtvrtletí doplňuje nový titul. Prvním z nich byla kuchařka VÁNOČNÍ CUKROVÍ, ke které se prosinci připojila publikace LAHODNÁ DRŮBEŽ.

Rozšířili jsme také množství našich knihovniček o unikátního průvodce MAGICKÁ A LÉČIVÁ MÍSTA ČECH, MORAVY A SLEZSKA. Naše weby pak doplnil nový projekt tisicereceptu.cz.

2019

Vydali jsme několik speciálů. K těm nejrozsáhlejším patří 240stránková MAXI ENIGMA s nejlepšími reportážemi z nejtajemnějších míst Čech, Moravy a Slezska. Úspěšný měsíčník pro děti ŠIKULKA jsme doplnili monotematický speciálem, který vydáváme několikrát do roka. Na začátku října jsme vydali mimořádný speciál KAREL GOTT. Ediční řadu našich knihovniček jsme rozšířili o nový titul Atlas psů. V listopadu vyšel první titul naší nové Knižní edice s názvem BOŽSKÝ KAREL – SRDCE NEHASNOU LEGENDY NEKONČÍ.

Nerozšiřovali jsme jen portfolio tištěných titulů, ale zaměřili jsme se také na weby. Časopis EPOCHA NA CESTÁCH jsme doplnili webem epochanacestach.cz, měsíčník PANÍ DOMU webem panidomu.cz a z došlých příběhů od našich čtenářů jsme vytvořili web skutecnepribehy.cz.

2018

První novinkou roku 2018 byla knihovnička LEXIKON LÉČIVÝCH BYLINEK, vydaná již v polovině února. Čtenářům nabízí kompletní seznam nejpoužívanějších léčivých rostlin u nás a naučí je rozpoznat nejen jednotlivé bylinky, ale také je v praxi používat.

Na podobné čtenáře cílí i druhá nová knihovnička, která nese všeříkající název BABIČČINY ŠIKOVNÉ RADY PRO KAŽDOU LAPÁLII a na trhu se objevila ve druhé polovině dubna. Na 132 stranách jsou shromážděny roky osvědčené návody, jak většinu problémů v domácnosti zvládnout rychle, snadno a hlavně levně!

V dubnu vychází náš nový výpravný časopis EPOCHA NA CESTÁCH s názvem 77 NEJÚŽASNĚJŠÍCH HRADŮ A ZÁMKŮ ČECH A MORAVY. Představuje nejkrásnější a nejzajímavější památky, jež jsou proslulé daleko za hranicemi naší země. Věnuje se zvlášť každému z krajů Čech i Moravy a odhaluje překvapivá fakta o našich historických skvostech.

Časopis KRIMI REVUE, který vydáváme osmým rokem, se letos v červnu poprvé dočkal svého speciálu - KRVAVÁ GALERIE NEJBRUTÁLNĚJŠÍCH VRAHŮ.

Ze skutečných příběhů našich čtenářek a čtenářů jsme vytvořili měsíčník CO PŘINESL ŽIVOT, jehož první číslo vyšlo v květnu. Časopis CO PŘINESL ŽIVOT je plný skvělého, poučného a místy i dojemného čtení.

Srpen se zapsal do historie našeho vydavatelství vydáním dalšího nového (v pořadí již třináctého) měsíčníku ŠIKULKA, který určen pro zvídavé děti ve věku 3 – 7 let. S tímto novým časopisem bude vstup dítěte do školního kolektivu daleko snadnější. Úkoly jsou přizpůsobené požadavkům mateřských škol a očekávaným znalostem a dovednostem základních škol při zápisech do první třídy.

Nové letošní knihovničky LEXIKON LÉČIVÝCH BYLINEK a BABIČČINY ŠIKOVNÉ RADY zaznamenaly u čtenářů obrovský zájem. Staly se nejúspěšnějšími knihovničkami v historii našeho vydavatelství, a proto jsme ve stejném duchu přistoupili k redesignu knihovničky DOMÁCÍ LÉKAŘ. Knihovničku s přehlednějším obsahem a novou grafikou jsme uvedli na trh v listopadu.

V roce 2018 jsme rozvíjeli obsah našich webů. Za zmínku stojí především unikátní projekt ATLAS ZÁHADNÝCH MÍST, který je nyní dostupný na enigmaplus.cz. Jednoduchým a přehledným způsobem najdete záhady vztahující se k nejrůznějším koutům světa. Svým rozsahem se jedná se o naprosto jedinečnou databázi záhad na českých webech.

Pro naše stávající i budoucí čtenáře jsme připravili nový e-shop starsicisla.predplatne.cz, kde najdou nejen dříve vydané tituly, ale také aktuální vydání. Výhodou je přehlednost nabízených titulů a především snadné objednání (v současnosti ho naleznete na shop.rf-hobby.cz). Pro zakoupení předplatného sobě nebo svým blízkým jsme vytvořili web darujtecasopis.cz.

2017

V květnu začal vycházet náš v pořadí již pátý týdeník. MOJE SLADKÉ TAJEMSTVÍ přináší strhující a poutavé zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku.

Ve stejném měsíci jsme uvedli na trh také první číslo nového měsíčníku OSUDY SLAVNÝCH HVĚZD, který připomíná nejslavnější filmové a hudební legendy, velké lásky, úspěchy i životní tragédie celebrit. Na stejné vlně se následně nesly i dva speciály 77 LEGENDÁRNÍCH FILMŮ A SERIÁLŮ, KTERÉ JSME MILOVALI a 86 TAJEMSTVÍ LEGENDÁRNÍ HEREČKY JIŘINY BOHDALOVÉ.

Rozšířili jsme ediční řady našich knihovniček o NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÉ POHÁDKY, CO MUSÍŠ UMĚT, NEŽ ŠKOLA ZAVOLÁ, ATLAS HUB a SUDOKU. Doplnili jsme také řadu našich křížovek o EXTRA VELKÉ KŘÍŽOVKY NA CESTY a EPOCHA - SUDOKU.

V neposlední řadě jsme rozšířili i naše weby, ke kterým přibyl enigmaplus.cz. Jak již název webu napovídá, obsahově se opírá o ENIGMU - největší magazín o záhadách na českém trhu.

2016

Na začátku května jsme začali vydávat nový měsíčník STARÉ DOBRÉ ČASY, který je plný osudů českých hvězd. Na 40 stranách si můžete přečíst životní příběhy těch, které jste kdysi sledovali v televizi a měli jste je rádi.

Druhou novinkou tohoto roku je vydání v pořadí již čtvrtého našeho týdeníku. Časopis MOJE CHVILKA POHODY je sestaven z čtenářských příběhů plných emocí, které vás zaručeně chytnou za srdce. Kromě příběhů najdete v časopise také velké množství soutěží, v nichž můžete hrát o ceny v celkové hodnotě přes 100 000 korun.

K 77. narozeninám Karla Gotta jsme vydali speciál s názvem 77 TAJEMSTVÍ, CO O KARLU GOTTOVI NEVÍTE.

Opět jsme rozšířili počet našich webů o nasehvezdy.cz a epochalnisvet.cz.

2015

Tento rok je na novinky nebývale bohatý. Rodinu časopisů HISTORY REVUE nejprve rozšiřuje nový titul OBRAZOVÁ HISTORY REVUE, který je plný jedinečných infografik a atraktivních obrázků. Přináší tak poutavý pohled na české i světové dějiny.
Klíčovou událostí roku 2015 je vydání, v pořadí již třetího, společenského týdeníku - MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Časopis čtenářům nabízí 56 stran zajímavého čtení, příběhů čtenářů, osudy a lásky slavných rady a tipy a také šanci vyhrát až 50 000 Kč!
Začali jsme vydávat křížovkářské magazíny, čímž jsme vstoupili do zcela nového časopiseckého segmentu. Těmi hlavními jsou měsíčníky MŮJ ČAS NA KAFÍČKO KŘÍŽOVKY - ČESKÉ SERIÁLY a MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA KŘÍŽOVKY - OSUDY ČESKÝCH HVĚZD. Doplňují je ještě čtvrtletníky HISTORY REVUE - KŘÍŽOVKY, EPOCHA - KŘÍŽOVKY, KRIMI REVUE - KŘÍŽOVKY a PANÍ DOMU - KŘÍŽOVKY.
Rozšířili jsme také edici našich knihovniček. V KNIHOVNIČCE HISTORY REVUE jsme vydali STARÉ POVĚSTI ČESKÉ, v KNIHOVNIČCE JUNIOR soubor HRAVÉ ÚKOLY NA CESTY, KNIHOVNIČKA EPOCHY nabízí unikátních 101 TIPŮ NA VÝLETY PO ČESKU a KNIHOVNIČKA ENIGMY jedinečného ASTROLOGICKÉHO PRŮVODCE NA LÉTO.
Posílili jsme i naše webové projekty. Zásadní změnou prošly weby 21stoleti.cz, iLuxus.cz a rf-hobby.cz. Spustili jsme web epochaplus.cz a také rezidenceonline.cz

2014

V první polovině roku 2014 přichází vydavatelství RF HOBBY se třemi novými tituly: KNIHOVNIČKOU KRIMI REVUE, KNIHOVNIČKOU ENIGMY a svého speciálu se dočkal také velmi úspěšný společenský týdeník MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA. Třemi novými časopisy se počet titulů vydávaných RF HOBBY zatím zastavil na čísle 40...
V březnu je časopis EPOCHA mezinárodním programem hodnocení značek Superbrands oceněn titulem Czech Superbrands 2014. Tato organizace již 20 let vybírá nejlepší značky (ze všech registrovaných) v konkrétní zemi, které - "v daném odvětví získaly vynikající pověst".
V rozšiřování našeho vydavatelského portfolia pokračujeme i ve druhé polovině roku. 25. září vyšlo první číslo nového společenského týdeníku MŮJ ČAS NA KAFÍČKO s podtitulem „to nejlepší, co si můžete ke kávě dát…“. Časopis nabízí aktuální zprávy ze společnosti, ale také strhující životní osudy hvězd, zajímavé rady a tipy a také notnou porci křížovek o ceny. Časopis MŮJ ČAS NA KAFÍČKO vychází každý čtvrtek.

Ocenění: Časopis EPOCHA byl mezinárodním programem hodnocení značek Superbrands oceněn titulem Czech Superbrands 2014.

2013

V tomto roce začal vycházet SVĚT NA DLANI SPECIÁL, který dvakrát do roka doplňuje úspěšný SVĚT NA DLANI. Vytvořili jsme také SPECIÁLNÍ EDICI RF HOBBY, která obsahuje hned 8 tematicky odlišných edic. Na podzim roku 2013 zažívá vydavatelství RF HOBBY zásadní rozšíření portfolia svých časopisů a to v dosud nevídané míře. V jediném měsíci uvádí na trh hned čtyři tituly a navíc v segmentech, v nichž se vydavatelství RF HOBBY až do té doby neprofilovalo. Dne 16. října poprvé vychází společenský týdeník MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA. O týden později televizní čtrnáctideník TV PROGRAM a na závěr měsíce zbývající dva televizní čtrnáctideníky TV GOLD a TV EXTRA TIP. Časopis EPOCHA je Unií vydavatelů ČR potřetí (a podruhé za sebou) vyhlášen Časopisem roku 2012 v kategorii časopisů s prodaným nákladem od 50 000 do 100 000 kusů.

Ocenění: EPOCHA – Časopis roku 2012 – kategorie časopisy s prodaným nákladem od 50 000 do 100 000 kusů.

2012

Novým měsíčníkem SVĚT NA DLANI posilujeme naše populárně naučné časopisy. První číslo SVĚTA NA DLANI vyšlo 3. října 2012. Tento titul se stal 28. časopisem z produkce vydavatelství RF HOBBY. EPOCHA získává od Unie vydavatelů ČR podruhé titul Časopis roku 2011 v kategorii časopisů s prodaným nákladem od 50 000 do 100 000 kusů.

Ocenění: EPOCHA – Časopis roku 2011 – kategorie časopisy s prodaným nákladem od 50 000 do 100 000 kusů.

2011

Širokou škálu časopisů vydavatelství RF HOBBY doplňuje měsíčník KRIMI REVUE, který se zabývá největšími kriminálními případy. Díky svému rozsahu 100 stran se může jednotlivým kauzám detailněji věnovat a často přináší méně známé informace a svědectví. Časopis 21. STOLETÍ vítězí v soutěži pro popularizátory vědy v ČR SCIAP 2011.

Ocenění: 21. STOLETÍ – vítěz soutěže pro popularizátory vědy v ČR SCIAP 2011 v kategorii časopisů.

2010

Na zajímavé historické detaily se od roku 2010 zaměřuje nový dvouměsíčník AKTA HISTORY REVUE. V každém roce vychází šest tematických čísel: Největší panovníci a panovnice v dějinách světa, To nejlepší z české historie, Největší osobnosti v dějinách světa, Osudové konflikty v dějinách světa, Největší historické záhady a Úchvatný svět starověku. Pro milovníky kvízů, rébusů a otázek je určen časopis MOZKOVNA 21. STOLETÍ, který vychází dvakrát do roka. EPOCHA získává od Unie vydavatelů ČR poprvé titul Časopis roku 2009 v kategorii časopisů s prodaným nákladem od 50 000 do 100 000 kusů.

Ocenění: EPOCHA – Časopis roku 2009 - kategorie časopisy s prodaným nákladem od 50 000 do 100 000 kusů.

2009

Na úspěšnost měsíčníku ENIGMA navazuje ENIGMA SPECIÁL, vycházející dvakrát do roka. Svého speciálu se ve stejném roce dočká také HISTORY REVUE. Segment časopisů RF HOBBY doplní ještě průvodce světem luxusu čtvrtletník GUIDE a dvouměsíčník PANORAMA 21. STOLETÍ, jehož řadu čtyři tematická čísla: Fascinující vesmír, Pozoruhodná archeologie, Zázračné technologie a Tajemství lidského zdraví.

2008

Na jaře poprvé vychází 100stránkový měsíčník věnovaný českým a světovým dějinám. Časopis HISTORY REVUE si rychle získá oblibu čtenářů, o čemž svědčí i 75 000 prodaných výtisků (v roce 2010)! Časopis JUNIOR 21. STOLETÍ doplní JUNIOR 21. STOLETÍ SPECIÁL, časopis REZIDENCE tematicky doplní dvouměsíčník VILLA JOURNAL a milovníci luxusních aut se nově mohou těšit ze čtvrtletníku TOP CARS.

2007

K milníkům v historii vydavatelství patří také rok 2007. Vychází první číslo měsíčníku o záhadách ENIGMA a také čtrnáctideník o celebritách PAPARAZZI. Časopisecké portfolio doplňuje také EPOCHA SPECIÁL, která prodaným nákladem prvního čísla pokoří hranici 135 000, což je na české poměry nebývalý úspěch. EPOCHA SPECIÁL v současnosti vychází třikrát do roka.

2006

V roce 2006 vychází módní bodyguard měsíčník FASHION CLUB a na úspěch 21. STOLETÍ naváže JUNIOR 21. STOLETÍ určený pro mládež. V Polsku začíná vycházet 21. STOLETÍ pod názvem 21. WIEK.

2005

Poprvé vychází časopis EPOCHA s podtitulem Svět na vaší dlani. Čtenáři si tento společenský čtrnáctideník velmi rychle oblíbí. Jeho obsah třikrát ocení i Unie vydavatelů, když jej vyhlásí Časopisem roku 2009, Časopisem roku 2011 a Časopisem roku 2012.

2004

V každém následujícím roce přichází vydavatelství RF HOBBY se třemi novými tituly. V roce 2004 vychází první číslo časopisu o bydlení REZIDENCE a časopis 21. STOLETÍ od té doby každé pololetí doplňuje jeho speciál 21. STOLETÍ EXTRA. RF HOBBY expanduje s časopisem 21. STOLETÍ do zahraničí. V Maďarsku vychází pod názvem 3. ÉVEZRED (3. tisíciletí).

2003

Vydavatelství RF HOBBY začíná v roce 2003 vydávat 8 nových časopisů. Je mezi nimi měsíčník 21. STOLETÍ s podtitulem Revue objevů, vědy, techniky a lidí. Časopis svým prodaným nákladem a vysokou čteností již jedenáct let patří k nejvýznamnějším titulům tohoto vydavatelství. Mezi tituly uvedenými v tomto roce na trh je měsíčník PANÍ DOMU, čtvrtletník BÁJEČNÉ RECEPTY nebo magazín všech úspěšných TOP CLASS.