Příběh ze života

Před 3 roky jsme se rozhodli, že pojedeme na dovolenou ve třech, tudíž ji s námi měla strávit i naše dcera. Asi týden před termínem odletu z Bratislavy jsem měla podivné sny. Nedalo mi to a na stránkách jednoho ženského internetového časopisu jsem se svěřila jedné z redaktorek, která údajně uměla sny vykládat. Odpověď mně trochu zmátla. Máme očekávat nenadálé problémy, vše bude jinak než kdy bývalo, ale nakonec se vyčasí a dovolená bude super. Manželovi ani dceři jsem raději nic neřekla a pomalu dobalovala naše zavazadla.

První část snu doznala naplnění- cestovala s námi dcera a to se do té doby nikdy nestalo.

Před odjezdem do Bratislavy jsme zkontrolovali všechny vytištěné doklady, pobyt zaplatili převodem a myšlenkami už jsme byli na pláži v Turecku. Tento pobyt jsme koupili přes agenturu od jedné slovenské cestovky. Po příjezdu na letiště jsme čekali až se otevře ten náš stánek a delegátkou a postavili se do fronty.Bylo nám divné, že jedině nám nedorazil e-mail, který posouval odlet o jednu hodinu. To jsme ještě netušili, že bude hůř. Delegátka nás neměla v seznamu cestujících, nebyli pro nás letenky ani vouchery. Takovou zradu jsem opravdu nečekala. Bylo mi do breku, vyhozené peníze, které nám asi nikdo nevrátí, zlost a bezradnost se mnou notně cloumaly….

Předali jsme kontakt na agenturu delegátce, aby zkusila ověřit , co se asi stalo. Peníze zůstaly viset někde na cestě, byla sobota a my se již s dovolenou v duchu loučili. Slečna u přepážky však vše vzala do své režie. Ujistila, že v letadle jsou ještě ta 3 místa volné a přes mobil nám zajistila i vouchery do hotelu. Nechtělo se nám věřit, že tací lidé ještě existují. Byli jsme VIP turisté se speciálními letenkami a delegátka nás doprovázela až k odletové zóně.

Světe div se, my opravdu odletěli. Pobyt byl pohádkový, užili jsme si jej, jen jsme se trochu obávali zpátečního letu. Turci by si nás asi nechtěli nechtěli nechat ani o den déle, a tak i zpáteční odbavení proběhlo bez problému. Hned po příjezdu jsem napsala cestovce děkovný dopis a pochválila jejich šikovnou delegátku.

Za další 3 týdny jsme se dozvěděla, že právě tato cestovní kancelář zkrachovala a turisté se pak s problémy dostávali domů s jinou agenturou. Můj sen se naplnil do posledního puntíku, vyskytly se nenadálé problémy, které byly zdárně vyřešeny a dovolená byla opravdu vysněná a nikdy na ní nezapomeneme….

Jarka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA