Žijeme v jednadvacátém století a máme u nás různé typy babiček: babičky mohou být moudré – milující svoje vnoučátka, pracující babičky, moderní babičky, které studují univerzitu třetího věku a brouzdají po internetu, babičky podnikatelky, které si užívají svého života.

img059

Naše babička patří mezi kouzelné, pohádkové babičky. Připomíná nám babičku od Boženy Němcové. Je krásná, pečuje o sebe, vždy upravená a nastrojená. Má i svou vnitřní krásu. Ve svých 87 letech je orientovaná, soběstačná a zajímá se o veškeré dění kolem sebe. Hodně čte, sleduje televizi, krasopisně píše a má výbornou paměť. Vždycky je ráda, když jí navštívíme, rádi posloucháme její vyprávění, co prožila v době svého mládí i různé příběhy ze života. Babička neměla vždy lehký život. Ovdověla ve svých 53 letech, když jí zemřel její milovaný manžel, byla to pro babičku velké rána. Oba byli učitelé, společně si opravovali domek na vesnici a těšili se, že tam budou bydlet, až budou v důchodě. Dědeček se toho bohužel nedožil. Babička nezanevřela na svět, naopak dokázala i nadále být veselá, dobrosrdečná, radovat se ze svých pěti vnoučátek a šesti pravnoučátek. Někdy jí navštíví i její bývalí žáci a z toho má vždy velkou radost, že na ní nezapomněli. Všichni ji oslovujeme „babičko Boženko.“ Je také výborná kuchařka a její moravské koláče, perníčky, vánočka a jiné dobroty jsou vynikající. Říká nám, že je peče s láskou. Babička je velmi pracovitá, má ráda pořádek i čistotu, práci na zahrádce, květiny, miluje ptáčky, které celou zimu krmí. Dokáže dobře hospodařit i hodně ušetřit ze svého důchodu – to bychom se od ní mohli naučit všichni. Někdy nám vytýká, že nešetříme a plýtváme.

Naše babička Boženka je neodmyslitelnou součástí naší rodiny, náš poklad i perla a máme ji všichni moc rádi a bude nám vždy vzorem.  Vnuk Josef Bláha

S_vnoučaty_a_pravnoučaty