Se svým budoucím manželem jsem se seznámila v tanečních a dnes je to přesně 58 let. Bylo to v Karlových Varech, kde jsme bydleli a já žijí dodnes. Mně bylo v té době 17 let a navštěvovala jsem obchodní akademii. Mému nastavajicimu 26 let. Krásný vysoký brunet s hnědýma očima. Tančil jako Bůh, vlastnil auto, za každý tanec mi políbil ruku, holky mi ho záviděly a já jsem byla v sedmém nebi. Do té doby jsem žila pouze sportem a tam jsme byli všichni jen kamarády a nic vic. Moje maminka jako garde seděla na balkóně s ostatními garde a kritizovali všechno co se kde sustlo. Velice příjemnou atmosféru v sále i na balkoně však narušil můj přidělený partner v tanečních, kterého jsem nechala stát a tančila jsem se svým novým objevem. Když už si nevěděl rady, tak zašel na balkón za mojí maminkou a se slzami v očích ukázal dolů, kde jsem se vznášela blahem.

Moje maminka v současném starším tanecnikovi viděla nebezpečí. Vzala kluka za ruku a rozcilene sešli do sálu. Náš taneční mistr se svojí partnerkou pochopitelně nevěděli o co jde a snažili se uspokojit maminku. Ta je odstrcila a doslova se hnala ke mně. Můj tanečník, protože ji neznal, tak se pořád na mě usmíval. Bylo mu nepochopitelné proč jsem tak vyděšená. Ale jen chvilku. Protože v tom momentě mu maminka vrazila facku se slovy, že se nestydíš ty devkari svádět mladá děvčata a vrazila mu do ruky mého původního tanečníka. Mistri tance koukali na tuto ne taneční vložku a když maminka důstojněTT odkracela z parketu, dali pokyn k pokračování, jako by se nic nestalo. V ten moment se opravdu nic nestalo, ale v příštích dnech moji rodiče vyvinuly takové detektivní schopnosti, že věděli kde můj tanečník /Jaroslav /pracuje, že platí alimenty, žije u rodičů a ve společnosti je velice oblíbený. A to byly u rodičů trumfy proti němu. Ale jak se říká, každý tlak budí protitlak. Já jsem se zamilovala jako blázen aneustoupila.

Od tatínka jsem dostala první výprask šňůrou od žehličky. Maminka mi chodila do školy naproti a já jsem utíkala kde se do. No nikdo se nenudil. O prázdninách 4.srpna jsem při prvním milování do jiného stavu. To jsem ovšem netušila. Můj partner tvrdil, že na poprvé se nemůže nic stát. Jednou ráno jsem začala mít žaludeční potíže. Léčili jsme to studenymi obklady a když nic nepomohlo tak mi rodiče odvezly do nemocnice, určitě se slepým strevem. Lékař, který mě přijímal se mi zeptal jestli mám chlapce a moje maminka se na něj rozkrikla, že jsme slušná rodina. Já jsem pochopitelně mlčela. Lékař nařídil led na břicho. Druhý den se mi přišel ten samý lékař zeptat jestli je mi lepe. A já jsem se omluvila a řekla mu ve všem pravdu. Po vyšetření na gynekologie bylo jasné, co se děje. Odpoledne, když maminka přišla na návštěvu doktor ji přivítal se slovy. Babičko žádná. operace, ale svatba. A byla svatba veliká a veselá. Za devět měsíců se nám 4.5.1955 narodil chlapeček Kaja. Celý život nám dělá radost a dnes je z něj úspěšný právník.

Miroslava Cudova, Karlovy Vary