History revue, Akta History revue, Enigma a JUNIOR se opět představily na zámku Nelahozeves.
20. a 21. dubna se na renesančním zámku Nelahozeves pořádaly již tradiční Hrnčířské slavnosti.
Vydavatelství RF HOBBY se rozhodlo společně s organizátorem podpořit akci formou dárku pro návštěvníky a věnovalo všem dětským i dospělým návštěvníků balíček časopisů.

Vydavatelství mělo na nádvoří zámku vlastní stánek, kde redaktoři časopisu History revue, Akta History, Enigma a Junior představili časopisy zaměřené na historii. Redaktoři v krásných dobových kostýmech, které byly zapůjčené firmou Merlot, dokonale zapadli do prostředí zámku, s návštěvníky živě diskutovali nejen o časopisech, ale také i o zajímavých námětech pro další čísla časopisu, nejen pro History revue. A samozřejmě každý, kdo navštívil náš stánek, dostal jakýkoliv časopis z naší produkce zdarma.

Součástí stánku RF HOBBY byly i kostýmy, ve kterých se mohli i nejmenší návštěvníci vyfotografovat, velká mince z produkce Národní pokladnice, která znázorňuje Zlatou bulu sicilskou a ukázky retrohraček.

Slavnosti se letos konaly již posedmé a víkendový program zahrnoval prohlídky zámecké expozice pod názvem Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů s průvodci v dobových kostýmech, ukázky sokolnictví, dobové hry, Sváťovo loutkové divadlo, řemeslné dílny pro děti a spoustu jiných dětských radovánek.

Speciality zámecké kuchyně, doplněné ochutnávkou výběrových vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem nebo pivem Lobkowicz, se podávaly jak na nádvoří, tak ve sklepních prostorech zámku, které nejsou veřejnosti běžně přístupné, to vše za doprovodu cimbálovky.

Redakce se na celou akci patřičně vystrojila

Spokojená čtenářka Enigmy s redaktorkou Evou Soukupovou.

Kromě časopisů jsme vystavovali i retro hračky. Ty mnohdy paradoxně udělaly větší radost tatínkům než dětem.

Menší návštěvníky zajímal zejména časopis Junior.

History revue, Akta History revue, Enigma a JUNIOR opět zavítaly na zámek Nelahozeves.

Ukázka mince z Národní pokladnice