3. 9. 2018, Praha

V sobotu 1. září proběhl ve Vinařicích u Kladna v pořadí již dvacátý ročník Velké střelecké ceny magazínu Zbraně & náboje. I přes nepřízeň počasí se na střelnici na Haldě sjelo více než sto hostů, kteří oslavili toto významné jubileum a při té příležitosti strávili den soutěžní střelbou o zajímavé ceny.

Ačkoli se po parném létu nesla sobota 1. září spíše ve znamení deště, přípravné práce v téměř rodinném prostředí střelnice uprostřed lesů ve Vinařicích započaly už v brzkých ranních hodinách. Kromě dvou hlavních tratí, tedy 25m a 50m, bylo totiž nutné připravit i dlouhou stometrovou.

Letošní Velké ceny se zúčastnilo rekordních téměř sedmdesát aktivních střelců, jimž munici dodala jedna z nejprestižnějších značek ve svém svého oboru Sellier & Bellot.

Doprovodnou soutěž uspořádali zástupci značky Nikon, která na místě odprezentovala nejenom své špičkové dalekohledy, ale hlavně puškohledy. Ty si mohli všichni soutěžící osahat a reálně vyzkoušet. Dlouholetého partnerství s magazínem Zbraně & náboje využila také automobilka Ford, jejíž oranžově zbarvený Ranger Wildtrak jako jediný neměl problém na rozbité a promáčené cestě. Nelze opomenout ani vzácné hosty z hodinářství ChronoShop, které se soustředí hlavně na prodej a distribuci vojenských, leteckých a potápěčských hodinek a Právě díky nim se značka Traser dostala na zápěstí mnoha tuzemských střelců.

„Jsem rád, že se nám daří spojovat tradici soutěže s potřebami našich klientů, kteří nás na jednu stranu dokážou podpořit, a na straně druhé jim my dokážeme zprostředkovat přímý kontakt s potencionálními zákazníky“, nechal se slyšet obchodní ředitel vydavatelství RF Hobby, Jan Lidmaňský.

O tom, že se letošní ročník nadmíru vydařil, svědčí zájem všech zúčastněných o účast i v příštím roce. A jak doplnil ředitel závodu, manažer titulu Zbraně & náboje: „Jsem nadšený z pozitivních reakcí soutěžících, hostů i partnerů a již nyní pracujeme na přípravách dalšího ročníku„.

 

Nejnovější číslo magazínu Zbraně & Náboje v prodeji již od 14. 9. 2018.

Obchodní ředitel RF Hobby Jan Lidmaňský a Ivana Mrňáková, zástupce sportovní optiky značky Nikon