Přeskočit na obsah
Aktuální číslo časopisu Šikulkova encyklopedie
Aktuální číslo vyšlo 07. 06. 2021
Příští číslo vyjde 10. 8. 2022

Šikulkova encyklopedie

Šikulkova encyklopedie 1/2021
1 / 2021
Profil
Šikulkova všeobecná encyklopedie doplňuje řadu úspěšného dětského časopisu Šikulka, který již čtvrtým rokem oslovuje děti předškolního a školního věku. Časopis dvakrát do roka zpestřují speciální vydání, která rozšiřují dovednosti dětí cíleným zaměřením na jedinou oblast. Třetím titulem řady je Šikulkova encyklopedie. První vydání se soustřeďuje na všeobecný přehled dětí, které vstupují do kolektivu mateřské školy a znalosti se jim budou hodit. Encyklopedie nabízí výstižně popsané a přehledně uspořádané poznatky o světe kolem nás. Děti se naučí popsat svůj nejbližší svět, rodinu a domov, ale za vědomostmi zamíří i do vesmíru, hlubin oceánů, prozkoumají zemský povrch, poznají jednotlivé světadíly, živočichy, rostliny i lidské činnosti. Osvojí si základní poznatky o lidském těle a pochopí, jak běží čas. Obsahově přehledná, bohatě ilustrovaná a poutavě graficky zpracovaná dětská encyklopedie se bude hodit všem zvídavým dětem ve věku 4-8 let. Šikulkova prvouka o světě kolem nás by neměla chybět v žádné dětské knihovně.
Šikulkova encyklopedie

PŘÍRODA

Šikulkova encyklopedie zve děti na toulky přírodou a vybízí je k hravému poznání nejbližšího okolí. Děti zamíří do lesa, získají přehled o tom, jak je les starý, jaké druhy lesa existují a čím se od sebe liší. Hravé úkoly vybízejí k tomu, aby si děti více všímaly všeho, co v přírodě existuje. Sbíraly listy, kreslily kytky nebo počítaly letokruhy na pařezu poraženého stromu. Poznají, proč existují louky, pastviny, pole a k čemu slouží. Seznámí se se základním členěním zemského povrchu a prozkoumají jeho proměnlivost. Utvoří si vlastní představu o některých lidských činnostech, které se životem v přírodě souvisejí. K tomu všemu jsou vybízeny hravými úkoly, díky kterým si poznatky snadněji zafixují.
Šikulkova encyklopedie

ZVÍŘATA

Bohatý a pestrý svět zvířat je dětem zprostředkován poznatky z jejich nejbližšího okolí. Umějí skutečně všechny děti ve věku čtyřech let rozpoznat lišku nebo pojmenovat zvířecí rodinku? V Šikulkově encyklopedii se děti seznámí se světem zvířat v celé jeho rozmanitosti od chovaných domácích mazlíčků, domácích venkovních zvířat, chovných zvířat, až po živočichy, kteří žijí volně v přírodě. Navíc děti objeví, že na planetě existují různé druhy zvířat a pochopí, proč tomu tak je. Seznámí se také s ročními obdobími a skutečností, že v každém z nich má říše živočichů docela jiné starosti.
Šikulkova encyklopedie

MĚSTO A VENKOV

Jak to bylo na počátku, když začaly vznikat lidské osady a zakládala se první města? Kdo v nich žil a čím se zabýval? Kde se lidé učili společně obchodovat. Šikulkova encyklopedie pozve děti na středověké tržiště a bude se snažit odpovědět na otázky, které s odlišnostmi venkova a města souvisejí. Z dávných dob se přenese do současného života a nabídne dětem pohled na odlišný život na venkově a ve městě. Zvídaví šikulkové si nejen rozvinou a osvojí poznatky, ale rozšíří si slovní zásobu a budou umět výstižně pojmenovat svůj nejbližší svět.
Šikulkova encyklopedie

RODINA A DOMOV

Základem nejbližšího světa dítěte je jeho domov a místo, kde žije. Encyklopedie děti opět hravými úkoly vybízí, aby se o svůj domov a místo zajímaly. Jak se jmenuje hrad za městem a kdo založil rybník nedaleko. K čemu sloužil mlýn a jak se jmenuje místo v krajině, kde se pasou ovce? Proč je domov důležitý a kdo v něm žije? Kdo je kdo v rodině a proč je správné pozorně naslouchat vyprávění babičky a dědečka? Názorné obrázky a hravé úkoly děti podnítí k dalším zvídavým otázkám, které zpestří jejich vlastní svět.
Mediakit

Technické podmínky jsou k dispozici zde.
Všeobecné obchodní podmínky zde.

Obchodníci

Nenechte si nic ujít

Sledujte nás na sociálních sítích.

Vydavatelství

Kdo se stará o každou stránku časopisu a plní ji maximem zajímavostí, novinek a skvělých článků v každém vydaném čísle, zjistíte zde. Přejeme příjemné čtení.

Přejít na vydavatelství

Soutěže

Soutěžíte v některé z našich populárních soutěží a hledáte výsledky nebo výherce. Držíme place a přejeme hodně štěstí. Vše potřebné najdete právě zde.

Přejít na soutěže

Inzerce

O potřeby vaší příští kampaně se rád postará náš obchodní tým s bohatými zkušenostmi v oblasti reklamy a médií. Pojďme vytvořit příjemnou a úspěšnou spolupráci.

Přejít na inzerci

Předplatné

Postaráme se o doručení každého čísla vašeho oblíbeného časopisu a jeho rychlé dodání až domů. Kompletní nabídku námi nabízených titulů si můžete prohlédnout zde.

Přejít na předplatné

Jsme rádi, že čtete naše časopisy

Patříte totiž mezi 2 300 000 čtenářů, kteří čtou některý z již více než 60 námi vydávaných titulů.
Těší nás, že vás časopisy RF Hobby baví a vážíme si vaší trvalé přízně!

Více o nás